ul. Zemborzycka 55, 20-445 Lublin

  tel. +48 81 444 50 34    info@kolor-drzwi.pl

Ostatnie wpisy

Po czym poznać dobre drzwi antywłamaniowe?

Popularne powiedzenie głosi, że własny dom to własna twierdza. Jeśli zaś rzeczywiście tak jest, to nie można nie zauważyć, że każda twierdza powinna posiadać solidną bramę. W przypadku domu czy mieszkania rolę wejścia strzegącego wstępu na prywatny teren pełnią...

Postaw na ochronę, czyli drzwi metalowe

Najbardziej pożądaną funkcją drzwi jest zapewnienie bezpieczeństwa domowników i ich posiadłości. Nie mniej ważne są jednak aspekty estetyczne – drzwi są przecież elementem aranżacji. Jak połączyć te dwa aspekty? Czy drzwi metalowe zapewniają odpowiednią ochronę? Jak...

Jak wygląda montaż drzwi zewnętrznych?

Montaż stolarki okiennej to ważny moment zarówno podczas budowy domu, jak i jego generalnego remontu. Od poprawnego ich osadzenia w otworze drzwiowym czy też okiennym zależeć będzie komfort użytkowania mieszkania, czy też domu oraz parametry izolacyjności...

Czym się kierować wybierając drzwi wejściowe?

Drzwi zewnętrzne stanowią wizytówkę każdego domu, pełniąc jednocześnie praktyczne funkcje. Zabezpieczają bowiem dom przed włamaniem, a także przed zimnem i hałasem. Sprawdź, czym się kierować wybierając drzwi wejściowe?

Dlaczego estetyka drzwi zewnętrznych jest istotna?

Przede wszystkim zwróć uwagę na estetykę drzwi wejściowych. Aby prezentowały się elegancko, warto dopasować je do koloru i rodzaju elewacji oraz do poszycia dachowego. Szczególnie okazale i stylowo prezentować się będą drewniane drzwi wejściowe z różnego rodzaju drewna, na przykład dębowego lub egzotycznego.

Solidne drzwi wejściowe gwarantem bezpieczeństwa

Wybierając drzwi wejściowe należy również zwrócić uwagę, czy gwarantują one odpowiedni stopień bezpieczeństwa. Kluczowe będzie to, jakie zastosowano w nich rozwiązania i elementy antywłamaniowe w postaci na przykład specjalnych wzmocnień, felców antywłamaniowych lub dobrej jakości zamków z kilkoma ryglami. Zewnętrzne drzwi wejściowe powinny być ponadto mocne, stabilne i odporne na uszkodzenia.

Zweryfikuj, czy wybrane przez cienie drzwi wejściowe są energooszczędne

O tym, czy drzwi zewnętrzne dobrze chronią dom przed zimnem decyduje współczynnik przenikania ciepła. Wybieraj drzwi o współczynniku najniższym, im wskaźnik bowiem niższy, tym większa będzie termoizolacyjność drzwi. Nie bez znaczenia będzie również zastosowana w drzwiach zewnętrznych termoizolacja w postaci na przykład pianki z polistyrenu.

Dobre drzwi zewnętrzne to drzwi funkcjonalne

Zewnętrzne drzwi wejściowe powinny być nie tylko estetyczne, solidne i wytrzymałe, lecz również funkcjonalne oraz wygodne w obsłudze. Przyjmuje się, że powinny mieć one co najmniej 90 centymetrów szerokości oraz minimum 200 centymetrów wysokości. Konstrukcja drzwi powinna być wzmocniona solidną płytą. Nie bez znaczenia będzie także wypełnienie skrzydeł oraz ich wzmocnienie.

Oferujemy drzwi zewnętrzne najbardziej znanych i cenionych polskich producentów. Proponujemy duży wybór wzorów oraz kolorów drzwi wejściowych, dzięki czemu z pewnością znajdziesz u nas produkt, spełniający twoje wymagania.