ul. Zemborzycka 55, 20-445 Lublin

  tel. +48 81 444 50 34    info@kolor-drzwi.pl

Ostatnie wpisy

Postaw na ochronę, czyli drzwi metalowe

Najbardziej pożądaną funkcją drzwi jest zapewnienie bezpieczeństwa domowników i ich posiadłości. Nie mniej ważne są jednak aspekty estetyczne – drzwi są przecież elementem aranżacji. Jak połączyć te dwa aspekty? Czy drzwi metalowe zapewniają odpowiednią ochronę? Jak...

Jak wygląda montaż drzwi zewnętrznych?

Montaż stolarki okiennej to ważny moment zarówno podczas budowy domu, jak i jego generalnego remontu. Od poprawnego ich osadzenia w otworze drzwiowym czy też okiennym zależeć będzie komfort użytkowania mieszkania, czy też domu oraz parametry izolacyjności...

Czym się kierować wybierając drzwi wejściowe?

Drzwi zewnętrzne stanowią wizytówkę każdego domu, pełniąc jednocześnie praktyczne funkcje. Zabezpieczają bowiem dom przed włamaniem, a także przed zimnem i hałasem. Sprawdź, czym się kierować wybierając drzwi wejściowe? Dlaczego estetyka drzwi zewnętrznych jest...

Po czym poznać dobre drzwi antywłamaniowe?

Popularne powiedzenie głosi, że własny dom to własna twierdza. Jeśli zaś rzeczywiście tak jest, to nie można nie zauważyć, że każda twierdza powinna posiadać solidną bramę. W przypadku domu czy mieszkania rolę wejścia strzegącego wstępu na prywatny teren pełnią oczywiście solidne drzwi. Najlepiej jest, jeśli są to tak zwane drzwi antywłamaniowe, a więc wyposażone w funkcje, które wyróżniają je pod kątem bezpieczeństwa na tle innych drzwi.

Najważniejsze właściwości drzwi antywłamaniowych

Co wyróżnia drzwi antywłamaniowe na tle innych produktów? Po czym można poznać dobre drzwi antywłamaniowe? Przede wszystkim po materiale, który został wykorzystany do produkcji obiektu. Na pewno nie powinny się w nim pojawić elementy ze szkła, ponieważ to może zostać wybite w razie włamania. Ramę solidnych drzwi wykonuje się ze stali. Istotne są w nich również elementy takie jak kratownica, osłony zawiasów czy bolce antywyważeniowe.

Niezwykle ważnym elementem solidnych drzwi antywłamaniowych jest także porządny zamek. Powinien on posiadać atest potwierdzający jego wysoką jakość i właściwości zabezpieczające. Tym, co jest w stanie zapewniać zamkowi zdolność do ochrony mieszkania, jest przede wszystkim konstrukcja z wielopunktowym ryglowaniem.

Dobre drzwi antywłamaniowe da się poznać również po tym, że będzie się je dało uniwersalnie zastosować. Niezależnie od tego, czy mieszkamy w domu, czy w mieszkaniu, będziemy je mogli z powodzeniem wstawić. Nie należy jednak też zapominać o tym, że drzwi antywłamaniowe poza spełnianiem funkcji zabezpieczającej i ochronnej muszą także nadawać się do codziennego użytku. W związku z tym powinno się je wygodnie otwierać i zamykać.

Jak widać, żeby można było mówić o dobrych drzwiach antywłamaniowych, nie wystarczy jedna cecha. Oczywiście najważniejsza jest solidność, jednak powinny jej towarzyszyć także inne aspekty, takie jak estetyka wykonania oraz wygoda użytkowania. Dopiero wszystkie te właściwości składają się na kompletny produkt.

drzwi antywłamaniowe